Jak i gdzie kupić Bitcoin i inne kryptowaluty?

Szybki wzrost wartości rynku kryptowalut przyciąga coraz większą rzeszę inwestorów pragnących pomnożyć swój kapitał. Na przełomie kilku ostatnich lat wielokrotnie doświadczaliśmy niespotykanych nigdzie indziej wzrostów liczonych w tysiącach procent.

Jeżeli Ty również chciałbyś zacząć przygodę z kryptowalutami musisz w pierwszej kolejności złożyć konto na giełdzie lub nawet na kilku giełdach, ze względu na fakt, że nie wszystkie kryptowaluty są wszędzie dostępne. Do najpopularniejszych należy polska giełda www.bitbay.net oraz zagraniczna www.binance.com.

Pamiętaj aby podać swoje prawdziwe dane, giełdy mają prawo a nawet obowiązek weryfikacji swoich użytkowników. Uregulowane jest to ustawą AML (przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy) oraz KYC (identyfikacja użytkowników). Nie bagatelizuj również kilkuetapowych zabezpieczeń, skorzystaj ze wszystkich możliwości jakie daje giełda – chodzi tu przecież o bezpieczeństwo Twoich środków.

Gdy będziesz już posiadał zweryfikowane konta na giełdach, kolejnym krokiem będzie zamiana standardowej waluty (złoty, dolar, euro) na bitcoin, ethereum lub litecoin, które będziesz mógł wymienić na inne altcoiny (alternatywne kryptowaluty). Złotówki wymienisz na www.bitbay.net , natomiast zakupione bitcoiny, ethereum czy litecoiny możesz wysłać w prosty sposób na www.binance.com i wymienić na dostępne tam kryptowaluty.

Jeżeli nie wiesz w jakie kryptowaluty inwestować, najpierw zapoznaj się z informacjami na ich temat. Pamiętaj, że część z nich może okazać się zwykłym oszustwem tzw. scamem. Za każdą wartościową kryptowalutą stoi firma, zespół, projekt.  Weryfikuj, zbieraj informacje, czytaj White Paper, analizuj. Informacje znajdziesz na stronach internetowych, portalach społecznościowych, serwisach zajmujących się tematem kryptowalut. Pierwszym narzędziem, które powinieneś poznać jest www.coinmarketcap.com. Znajdziesz tam listę ponad 1500 kryptowalut posortowanych wg. kapitalizacji. Klikając w wybrany projekt, będziesz miał dostęp do adresów stron www, mediów społecznościowych, historii cen itd.